Vores præster

Pastor Susanne Bramsen Böll

Berghofstr. 10
24955 Harreslev

Tlf. 0461-71334
boell@kirken.de

Hanved og Harreslev pastorat

Pastor Cecilie Brask

Gerichtsberg 6
24768 Rendsborg

Tlf. 04331-71127
brask@kirken.de

Rendsborg pastorat

Pastor Sanne Dahlin

Osterstr. 5
25917 Læk

Tlf. 04662-2443
dahlin@kirken.de

Nordvest pastorat

Pastor Ea Dal

Kappelner Str. 38
24943 Flensborg

0461-25986
dal@kirken.de

Sct. Hans pastorat i Flensborg

Pastor Ruben Fønsbo

Schwennaustr. 12
24960 Lyksborg

Tlf. 04631-7179
ruf@kirken.de

Lyksborg pastorat

Pastor Jon Hardon Hansen

Rosenweg 5
25980 Vesterland

Tlf. 04651-22892
hansen@kirken.de

Vesterland pastorat

Pastor Henriette Heide-Jørgensen

Tlf. 0160-6972155
hehj@kirken.de

Frederiksstad og Husum pastorat

Pastor Thomas Hougesen

Tlf. 0461-9789836
hougesen@kirken.de

Sporskifte pastorat i Flensborg

Provst Hasse Neldeberg Jørgensen

Wrangelstr. 14
24937 Flensborg

Tlf. 0461-52565
provsten@kirken.de

Pastor Merethe Neldeberg Jørgensen

Tlf. 0461-43376
mejn@kirken.de

Ansgar Kirkes pastorat i Flensborg

Pastor Mai-Britt Josephsen Knudsen

Stuhrs Allee 17
24937 Flensborg

Tlf. 0461-56446
mbk@kirken.de

Helligånds Sogns pastorat i Flensborg

Pastor Preben Kortnum Mogensen

Tlf. 0461-50528545
pkm@kirken.de

Satrup og Sønder Brarup pastorat

Pastor Bo Nicolaisen

Tlf. 0160-92411652
nicolaisen@kirken.de

Slesvig pastorat

Pastor Niels Henrik Olesen

Bismarckstr. 18 a
24837 Slesvig

Tlf. 04621-25815
olesen@kirken.de

Slesvig pastorat

Pastor Finn Egeris Petersen

Adelbyer Kirchenweg 34
24943 Flensborg

Tlf. 0461-25299
egeris@kirken.de

Sct. Jørgen-Mørvig pastorat i Flensborg

Pastor Alena Strelow

Maren Sörensen vej 5
24980 Valsbøl

Tlf. 04639-823
strelow@kirken.de

Valsbøl, Medelby, Store Vi og Skovlund pastorat

Pastor Ulrich Paul Georg Vogel

Ostlandstr. 21-23
24340 Egernførde

Tlf. 04351-86644
vogel@kirken.de

Egernførde og Kiel Holtenå pastorat

 
 
 

Vikar Steen Tygesen

Tlf. 0045/29434224
steen.tygesen@hotmail.com

Nordvest pastorat

Aventoft: Drift 8, 25927 Aventoft, Tlf. 04664-212

Vikar Kirsten Schmidt

Tlf. 0045-31463896
ksch@km.dk

Arnæs, Gulde-Gelting og Kappel pastorat

Kappel: Hans-Christian-Andersen-Weg 14, 24376 Kappeln

Vikar Morten Mortensen

Tlf. 0461-16098686
morten.chr.mortensen@gmail.com

Jaruplund, Tarp og Vanderup pastorat

Tarp: Harkielweg 2, 24963 Tarp, Tlf. 04638-80131

Vikar Torben Mølgaard Jørgensen

Tlf. 04841-72184
joergensen@kirken.de

Tønning og Vestejdersted pastorat

Tønning: Herrengraben 3, 25832 Tønning, Tlf. 04861-453