Tip en venPrint
 

Den danske kirke i EgernførdeDen danske kirke i Egernførde

Egernførde danske kirke Egernførde danske kirke

Mads Mønsted

Ostlandstrasse 21

24340 Eckernförde

Tlf. (0)4351 86644

Mail: Moensted(at)kirken.de

MenighedsrådetMenighedsrådet

 

MENIGHEDSRÅD I EGERNFØRDE DANSKE KIRKE den 3.3.2013

 

Funktion

Efternavn

Fornavn

Gade

Nr.

Postnr.

By

Telefon

Mailadresse

 

Formand

Hougaard

Lis

Dorfstr.

7

24357

Fleckeby

04354-1075

hougaard1@ofir.dk

 Næstformand

 

Büchert

 

Karl Peter

Siedlung

10

24340

Eckernförde

04351-739353

kapewin@t-online.de

 

Sekretær

Hougaard-Neumann

Iben

Möhlhorster Weg

6

24357

Fleckeby

04354-8009991

ibenh@gmx.de

 

Kasserer

 

Kornerup Pohl

Joachim

Süderstr.

43F

24214

Gettorf

04346-600247

Joachim.Pohl@sydbank.dk

 

Bisidder

Frank

Sven

Fischerkoppel

7

24340

Eckernförde

04351-85476

sven-tveskaeg@kabelmail.de

Bisidder

 

Witt

Fred

Feldstedt

9

24340

Eckernförde

017216208135

f-witt@t-online.de

Suppleant

 

Daniel

Antje

Pferdemarkt

37

24340

Eckernförde

04351-6383

INGEN

 

Suppleant

Petersen

Renate

Falkestr.

44

24340

Eckernförde

04351-86345

r-petersen.eck@gmx.de

 

Præst

Mønsted

Mads

Ostlandstr.

21

24340

Eckernförde

04351-86644

moensted@kirken.de

 

MENIGHEDSRÅD I HOLTENÅ DANSKE MENIGHED valgt d. 3.3.2013

 

 

Funktion

Efternavn

Fornavn

Gade

Nr.

Postnr.

By

Telefonnr.

Mailadresse

Formand

Ruttkowski

Ute

Klausdorferstr.

78

24161

Altenholz

0431-323880

ute.ruttkowski@gmx.net

Næstformand

Martens

Silke

Alte Eichen

4

24113

Kiel

0431-682039

INGEN

Kasserer

Wendt

Friedbert

Redderkamp

14

24111

Kiel

0431-697589

INGEN

Sekretær

Mønsted

Mads

Ostlandstr.

21-23

24340

Eckernförde

04351-86644

moensted@kirken.de

Bisidder

Petersen

Armin

Waisenhofstr.

22

24103

Kiel

0431-970339

Dodge.kiel@gmx.net